RFID KAITSE RAHAKOTIL HOIAB SINU RAHA TURVALISELT PANGAKONTOL

RFID KAITSE RAHAKOTIL HOIAB SINU RAHA TURVALISELT PANGAKONTOL

Kas Te olete tähele pannud, et Eestis jääb sularaha järjest vähemaks? Inimesed käivad poes pangakaartidega kuna see on mugavam ning kiirem. Muidugi ei saa seda oodata igalt riigilt, näiteks Ameerikas käib siiamaani väga palju ostmist ning müümist sularahas. Sellegi poolest on just Ameerikas ette tulnud juhtumeid, kus inimeste pangakaartidelt on imekombel raha ära kadunud.

Enamus inimeste pangakaardid on viipemaksega ehk nad kasutavad RFID tehnoloogiat ning see ongi põhjus, miks tänapäeval ei varastata enam raha otseses füüsilises rünnakus vaid kavalamas ning vaiksemas rünnakus – viibates.

Mis on RFID tehnoloogia?
RFID – raadiosagedustuvastus on tehnoloogia, mis märgistab ning jälgib erinevaid tooteid. RFID’d kasutatakse automaatse identifitseerimissüsteemidega nagu näiteks kiipkaardi, magnetriba või hääletuvastussüsteemiga. RFID tehnoloogia põhineb just raadiolainetel ning nende püüdmisel.

Miks on aga suuremates riikides juttu olnud pangakaardilt raha varastamisest lihtsa viipamisega?

Kuna turul leidub seadmeid, mis loevad pangakaartide koode (just nagu poes toodete eest makstes – lihtsa viipamisega) ning mitmed inimesed on jäänud enda rahast ilma, kõndides niisama tööle või kohvikusse. Viipemaksega pangakaarte on teoorias võimalik skaneerida ning sealt pealt raha teisele kaardile saata sekundite jooksul, samal ajal kui inimene näiteks ootab rohelist tuld, et üle tee minna. Kõik see on võimalik imeväikse elektromagnetilise kiibi tõttu, mis suhtleb vajadusel teiste kiipidega raadiolainetel (et ülekannet teha).

RFID kaitsega rahakotid
Eelnevalt väljatoodud juhtumite kartuses on välja töötatud RFID blokeeringuga rahakotid, mis blokeerivad või segavad raadiolaineid. Sellised rahakotid sisaldavad endas peenikest metallkiuvõrku millest ei saa raadiolained läbi. Selliste rahakottidega võib olla täiesti kindlalt, et raha püsib teie enda pangakontol.

Õnneks ei ole maailmas ette tulnud palju taolisi juhtumeid kuid võimalus on olemas ning seda on varem juba tehtud. Parem karta kui kahetseda. Lisaks uus korralik rahakott muudab kogu inimese ilmet ning väljanägemist.

Otsides korralike rahakotte, mis püsivad kaua ning pakuvad kaitset ka RFID vastu, võib vaadata SmartWallet e-poodi, kus kõik ROIKi ning Exentri rahakotid on kindlustatud RFID kaitsega.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!